Czy inteligentne mieszkanie to dobry wybór?

Postęp technologiczny, który dokonał się w przeciągu ostatnich kilkunastu lat jest ogromny. Nie ominął on również budownictwa i rozwiązań stosowanych w naszych mieszkaniach. Tym, co cieszy się coraz większą popularnością są tak zwane inteligentne mieszkania. Chodzi o systemy zarządzania budynkami i mieszkaniami, które oferuje między innymi firma Unicomm.

Kiedy pojawiła się idea inteligentnych budynków?

Okazuje się, że idea inteligentnych budynków jest naprawdę stara. Pojawiła się ona bowiem w latach siedemdziesiątych minionego wieku na terenie Stanów Zjednoczonych. Początkowo były to rozwiązania, które wykorzystywał wyłącznie przemysł. Służyły one jego automatyzacji. To, co okazało się trafne i skuteczne zaczęło być stosowane również w budynkach biurowych. Dzisiaj inteligentne instalacje stosowane są powszechnie także w budynkach mieszkalnych. Te, które pojawiły się jako pierwsze pozwalały na sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem oraz żaluzjami. Dzisiaj do wyboru mamy zdecydowanie więcej opcji.

Czym jest automatyka domowa?

Mianem automatyki domowej, jaką oferuje Unicomm, określa się rozwiązania, które pozwalają sterować urządzeniami znajdującymi się w domu. Obecnie dostępne systemy można zaprogramować tak, że działają one niezależnie od siebie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zdecydować się na ich wzajemne uzależnienie. Co ważne, aby na przykład zapalić światło, opuścić rolety czy włączyć telewizję, nie jest w ogóle potrzebny człowiek. Automatyka domowa wykorzystywana jest po to, aby komfort mieszkania był większy, a zużycie energii jak najmniejsze.

Jakie rozwiązania są dostępne?

Współczesne inteligentne mieszkania to szereg rozwiązań, wśród których każdy znajdzie to odpowiednie dla siebie. Automatyka domowa pozwala na sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, monitoringiem, czy stacją pogodową. Niektóre rozwiązania można zamontować w dowolnym momencie, inne należy wykonać już na etapie budowy obiektu.

Jaka jest oferta firmy Unicomm?

Wspomniana we wstępie firma Unicom oferuje profesjonalne inteligentne mieszkania. Jej oferta jest naprawdę bogata i sprawia, że firma ceniona jest na rynku. Swoją ofertę kieruje do deweloperów i administratorów obiektów wielorodzinnych. W szeregach firmy pracują wyłącznie doświadczeni specjaliści, którzy doskonale znają się na swojej pracy. aby możliwe było wykonanie projektu systemu, trzeba jednak dostarczyć firmie niezbędnych danych, a także wytycznych, co do własnych oczekiwań. Dzięki temu powstanie perfekcyjnie zaplanowana instalacja, dzięki której mieszkania w danym bloku będzie prawdziwą przyjemnością.

Inteligentne mieszkania budowane są coraz częściej. Dzisiaj oczekiwania względem deweloperów są znacznie większe niż jeszcze kilka lat temu. Zwiększa się również świadomość klientów. Dlatego inteligentne systemy przekładające się na komfort użytkowania mieszkania powoli stają się standardem. Można przypuszczać, że za kilka lat wszystkie budynki wielorodzinne będą w niewyposażone.