Sukienki na wesele – co wybrać?

Robi się coraz cieplej, a to oznacza, że już niedługo zacznie się sezon ślubny. Wesele jest jedną z takich okazji, na których naprawdę chcemy wyglądać świetnie i elegancko. Naszym strojem chcemy niejako okazać szacunek parze młodej. Jednak wybór sukienki nie zawsze jest prosty – mamy przecież tak wiele wzorów, kolorów i krojów, że można się pogubić. Co na siebie włożyć? Podpowiadamy!

Czego nie wypada?

Sukienki na wesele to temat rzeka. Czego byśmy nie wybrali, może okazać się, że komuś nie będzie to pasowało. Najważniejsze, żebyśmy czuli się dobrze i komfortowo, abyśmy bez problemu mogli bawić się całą noc. Są natomiast pewne niepisane reguły – na przykład raczej nie wkładamy białych sukienek, kolor ten jest bowiem zarezerwowany dla panny młodej. Jednakże wiadomo, że co innego biała, koronkowa sukienka, a co innego na przykład biała sukienka w kwiaty – wówczas biel się gubi. Niektórzy też unikają czerni, traktując ją jak kolor na pogrzeby, nie na śluby. Jednak coraz częściej się od tego odchodzi, ponieważ czerń jest ponadczasowa i elegancja. Dlatego też czarne stroje na weselu już tak nie dziwią, ani nie gorszą. Jeśli jednak masz wątpliwości co do tych kolorów, nie zakładaj ich.

Sukienki w kwiaty

Czy sukienka w kwiaty to dobry pomył? Jak najbardziej! Ten wzór nie jest zarezerwowany tylko na co dzień. Sukienki w kwiaty, szczególnie te maxi lub szyfonowe mogą być naprawdę eleganckie i świetnie się prezentować latem. Często sukienki w kwiaty są przewiewne i lekkie, świetnie sprawdzą się na przykład na ślubach w ogrodzie. Jednakże także suknie o wieczorowym kroju mogą mieć na sobie kwiaty.

Sukienki plisowane

Pięknie mogą także wyglądać suknie plisowane. Sukienki maxi z górą z koronki to bardzo popularny krój na wesela. Sukienka wygląda bardzo elegancko, wręcz balowo, świetnie się prezentuje i nie wymaga wielu dodatków, ponieważ jest głównym punktem stylizacji.

Sukienki w jednym kolorze

Niektórzy najlepiej czują się w prostych sukienkach w jednym kolorze. Przy tego rodzaju ubraniu można wybrać ciekawą, przyciągającą biżuterię, która świetnie dopełni cały look. Można również na przykład ubrać buty w wyrazistym kolorze, szczególnie, jeśli sukienka jest stonowana.

Sukienka welurowa

Świetnie może również sprawdzić się sukienka welurowa, szczególnie kiedy na zewnątrz robi się trochę chłodniej. W głębokim kolorze będzie się prezentowała naprawdę zjawiskowo.

Niezależnie od tego, jaki krój czy kolor wybierzemy, ważne, by nałożyć coś, co nie będzie krępowało naszych ruchów i pozwoli nam się swobodnie bawić.