Niezbędnik jesiennej stylizacji – płaszcz flauszowy

Jesienią bardzo ważne dla kobiet jest ciepłe okrycie. Najbardziej elegancko prezentują się płaszcze, które nie tylko ochraniają przed wiatrem, ale również fantastycznie prezentują się na każdej kobiecie. Intrygującym wyborem może okazać się płaszcz flauszowy, który stanowi ciekawą propozycję na zimniejszy dzień.

Czym jest flausz?

Flausz jest bardzo miękkim w dotyku materiałem, lekkim i mięsistym, co sprawia, że wiele kobiet chętnie sięga właśnie po niego. Flausz powstaje w podwójnej warstwy bawełny czy wełny, ze zgrzebnej przędzy, którą poddaje się strzyżeniu oraz drapaniu z każdej strony. W efekcie producenci, a zarazem kobiety otrzymują tkaninę z wyrazistym meszkiem.

Najczęściej z flauszu produkuje się płaszcze. Płaszcz flauszowy mimo grubej struktury, jest jednocześnie puszysty, a fakt, że został wykonany z wełny to gwarancja dobrego przepływu powietrza. Co roku, kiedy zbliża się sezon jesienno-zimowy, na rynku pojawiają się nowe propozycje płaszczy z flauszu, jednak nie każdy wykonany jest z wełny dobrej jakości. Decydując się na płaszcz flauszowy, warto dokładnie sprawdzać metki, gdyż wiele płaszczy wykonanych zostało z miękkich i miłych tkanin poliestrowych, które nie sprawdzają się jednak podczas dłuższego użytkowania.

Płaszcz flauszowy – jakie kolory są w modzie?

Tak naprawdę, na rynku można znaleźć płaszcz flauszowy w każdym kolorze. Wiadomo jednak, że tradycjonalistki postawią na granatowe, czarne czy szare okrycia, które będą pasować do większości stylizacji. Z kolei po odważne, żywe, rzucające się w oczy kolory sięgną odważne, pewne siebie kobiety, które pragną dodać swoim stylizacjom nieco charakteru. Podczas wyboru ulubionego koloru warto pamiętać, że płaszcz flauszowy służy wiele lat, więc kobieta przede wszystkim powinna się czuć w tym okryciu dobrze i swobodnie.

Jak dbać o płaszcz flauszowy?

Odzież i okrycia wierzchnie stworzone z flauszu wymagają specjalnej pielęgnacji. Przede wszystkim kobiet, które posiadają płaszcz flauszowy powinny zapomnieć o tradycyjnym praniu w pralce automatycznej. Jeśli jest taka możliwość, płaszcz flauszowy warto oddać do chemicznej pralni, gdzie zastosowane zostaną odpowiednie detergenty. Niewłaściwa pielęgnacja sprawia, że włókna flauszu tracą sprężystość i miękkość, a co za tym idzie – bardzo łatwo zbijają się w twardą masę, która nie wygląda już tak atrakcyjnie, jak nowy lub używany, ale zadbany płaszcz.