klocki lego

Klocki Lego – najpopularniejsze klocki na świecie

Klocki to jedna z najchętniej wybieranych przez dzieci zabawek. Co więcej, jest to jedna z tych zabawek, którą nasze dzieci bawią się naprawdę długo. Obecnie wybór klocków jest ogromny. Tymi, które wzbudzają ogromne zainteresowanie są klocki Lego. Najlepszym tego dowodem jest niejedna wystawa klocków Lego, która przyciągała tłumy zainteresowanych. Poznajmy klocki Lego trochę bliżej.

Krótka historia klocków Lego

Klocki Lego pojawiły się w pierwszej połowie XX wieku. Firma, która je produkuje pojawiła się na rynku w roku 1932 w Danii. Obecna nazwa została jej nadana dwa lata później. Początkowo w firmie produkowano zabawki wykonane z drewna. Co ciekawe, zabawkowa fabryka z czasem stała się rodzinnym biznesem, który przekazywany był z ojca na syna. Początkowo na czele firmy stał Ole Kirk Christiansen. Dzisiaj bezpośredni nadzór sprawuje osoba nie mająca związków z rodziną. Co jednak ciekawe, nadal aż 70% udziałów znajduje się w rękach rodziny, której zawdzięczamy pojawienie się klocków Lego. Od samego początku marka stawiała na perfekcję. Zabawki miały nie tylko dostarczać dzieciom przyjemności, ale miały odznaczać się również wysoką jakością, a także być dla najmłodszych bezpieczne. Tworzywa sztuczne marka zaczęła wykorzystywać w roku 1947. Aby było to możliwe, niezbędny był zakup wtryskarki, która kosztowała aż trzydzieści tysięcy koron duńskich. Takie zyski firma wówczas osiągała w kilka lat. Klocki Lego w formie, która znana jest nam dzisiaj zaczęto produkować w roku 1949. Dziewięć lat później zostały opatentowane. Dzisiaj to klocki, które nie mają sobie równych, a każda wystawa klocków Lego wzbudza ogromne zainteresowanie.

Jakie korzyści przynoszą klocki Lego?

budowla z lego

Klocki Lego niezwykle korzystnie wpływają na rozwój dzieci. Przede wszystkim są doskonałym sposobem na to, aby dziecko poznawało różne kolory i kształty. W ofercie marki znajdują się bowiem nie tylko klocki dla nastolatków, ale również specjalna seria dla maluchów, która pomaga opanować podstawowe umiejętności. Zabawa klockami – zarówno tymi Lego, jak i każdymi innymi – to również doskonałe ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo – ruchową. Producent dba o to, aby klocki dopasowane były do wieku dzieci, dla których są przeznaczone. Dlatego wielkość elementów ulega zmianie, co wiąże się z koniecznością coraz większej precyzji ze strony dzieci. Bez względu na to, ile lat ma dziecko, które bawi się klockami Lego jest to doskonała okazja do rozwijania kreatywności oraz wyobraźni. Do każdego zestawu dołączona jest oczywiście instrukcja, zgodnie z którą dziecko może stworzyć konkretną konstrukcję. Nie oznacza to jednak, że dziecko nie może tworzyć budowli według własnego pomysłu. Jedynym, co je ogranicza jest ilość klocków. Na szczęście wystarczy dokupić kolejne zestawy, aby liczba dostępnych klocków powiększyła się.

Klocki Lego to nie tylko zabawa. Korzystnie wpływają one na rozwój dziecka, kształtując kreatywność, wyobraźnię, ucząc kolorów i kształtów. Wystawa klocków Lego jest doskonałą okazją, aby zaszczepić w dziecku miłość do tych wyjątkowych klocków.