Jak dobrać idealny kolor szminki?

Szminka to doskonała część makijażu. Odpowiednio dobrany kolor potrafi zdziałać cuda. Niektóre odcienie są tak charakterystyczne, że nie potrzeba niczego więcej – będą wyglądały dobrze nawet na twarzy bez żadnego dodatkowego makijażu. Możesz wybrać idealną szminkę, eksperymentując z różnymi kolorami i odcieniami. W naszym artykule przedstawiamy, na co zwrócić uwagę, by wybrać idealny kolor szminki.

 

 

Dobór koloru szminki

 

Nie chodzi tylko o znalezienie odpowiednich dla siebie butów, torebki czy fryzury – jest jeszcze kolor. Świetna szminka może dopełnić każdy strój i sprawić, że twój wygląd stanie się niezwykły! Może ci się wydawać, że wybór idealnego odcienia pomadki to zadanie niewykonalne, ale mamy kilka wskazówek, jak najlepiej tego dokonać.

 

Uwaga! Mamy tendencję do sprawdzania kolorów szminek na wierzchu dłoni. Jeśli jednak chcesz się upewnić, że tak będzie wyglądała również na ustach, rozprowadź próbkę na opuszku palca, którego skóra ma podobniejszą strukturę do ust.

 

 

Jaki kształt mają Twoje usta?

 

Jeśli masz wąskie i małe usta, warto nałożyć na nie jasne kolory, które są lekko błyszczące. W przypadku osób z pełnymi ustami nie ma ograniczeń co do tego, jakie odcienie i wykończenie wybrać, ale lepiej wyglądają maty, ponieważ są nowoczesne i z klasą. Błyszczyki wracają do łask, więc trochę blasku na pewno też nie zaszkodzi.

 

 

Karnacja też ma znaczenie

 

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów pomadek i może być trudno określić, która z nich będzie najlepiej pasować do twoich potrzeb. Jeśli masz ciemną karnację, wypróbuj odcienie burgundu lub brązu; jeśli jesteś nieco bardziej różowa, sięgnij po pastele lub amarant, ponieważ są one mniej nasycone niż inne kolory i wyglądają świetnie przy tym odcieniu skóry! A przy jaśniejszych, kremowych karnacjach wybierz czerwień (lub złoto).

 

 

Tonacja skóry

 

Masz ciepłą czy zimną tonację skóry? Jeśli dobrze ci w złocie – najpewniej ciepłą; jeżeli w srebrze – zimną. Osoby o skórze w zimnej tonacji zazwyczaj opalają się na czerwono. W związku z tym, kiedy masz ciepły typ urody, sprawdź pomarańczowe odcienie szminek, brązy, beże, korale czy makową czerwień. Z chłodną tonacją z kolei świetnie współgra kolor śliwki, różu, ciemnego, czerwonego wina czy innych chłodnych odcieni czerwieni.

 

 

Pielęgnacja ust

 

Pamiętaj również o pielęgnacji ust. Ich skóra jest bardzo delikatna, narażona na zmiany temperatury itd. Dlatego też nie zapominaj o nawilżeniu. Jeśli szminka nie jest nawilżająca, zanim ją nałożysz, użyj pomadki ochronnej. Najlepiej jeśli ma filtry UV.