ile trwa mecz baseballu

Ile trwa mecz w baseballu?

MLB ma nadzieję na powtórzenie sukcesu NFL i NBA, przenosząc ten sport do Londynu. New York Yankees zmierzą się z Boston Red Sox w pierwszej w historii serii MLB w Europie – ale jak długo tak naprawdę trwa mecz w baseballu?

Ile trwa mecz baseballowy?

W przeciwieństwie do wielu sportów, mecz baseballowy nie jest limitowany czasem, lecz zmianami. Każda zmiana składa się z dwóch części, w czasie których jedna drużyna atakuje, a druga się broni. Drużyna atakująca, czyli pałkarze, musi zdobywać punkty albo zdobywając cztery bazy, albo zaliczając home run – ale jej kolej kończy się, gdy traci trzech zawodników. Gra trwa dziewięć zmian, chyba że jest remis i trzeba grać dodatkowe zmiany do momentu rozstrzygnięcia meczu. Jeśli chcesz przeliczyć to na czas, mecze baseballowe trwają około trzech godzin.

Jaki jest najlepszy zespół MLB?

baseball

Major League Baseball jest podzielona na dwie sekcje, jak większość amerykańskich sportów. MLB ma sezon zasadniczy, w którym zespoły dzielą się na Ligę Narodową i Ligę Amerykańską – a następnie na trzy oddzielne dywizje dla każdej z nich. Sześciu zwycięzców przechodzi do play-offów wraz z czterema drużynami z dziką kartą.

Podczas gdy NFL ma Super Bowl, mistrza MLB wyłania World Series, gdzie spotykają się dwie najlepsze drużyny z play-offów. Ten najważniejszy mecz zapewnia ogólne zwycięstwo w lidze, z czego New York Yankees wygrali 27 razy. St. Louis Cardinals są następni – z 11 zwycięstwami. Baseballowi giganci Boston Red Sox remisują z Oakland Athletics i mają 9 wygranych na koncie.